Promocyjna cena w naszym sklepie :

25

Plus koszty przesyłki. Ceny zawierają podatek VAT.

Mazowsze fantastyczne

Hanna Szczepanowska

Siedemnaście, pełnych humoru i niesamowitości opowiadań, których akcja rozgrywa się na terenie dawnej Ziemi Czerskiej i jej pradawnej stolicy– w Czersku. Są one unowocześnionymi wersjami dawnych bajek i legend spisanych tu m.in. przez Oskara Kolberga, ale też zupełnie nowymi historiami powstałymi całkiem niedawno w wyobraźni autorki.
Nie są to bajki dla dzieci – przedstawione wydarzenia i świat, w którym się rozgrywają bywa mroczny, złowrogi i pełen tajemnic.

WYBRANE FRAGMENTY

To, co zobaczył, wzbudzało grozę nawet w ludziach obeznanych ze wszelkim paskudztwem tego świata. Ziemia była stratowana racicami wielkich świń, zryta i poplamiona krwią. Wokół walały się resztki ludzkich kości i strzępy przyodziewku. Poznali suknię Djewy.
W Benku serce zmartwiało.

Gdy tylko doszła znów do siebie, zrozumiała, że siostra nie żyje. Nic już tego nie zmieni… Ona jest temu winna, ale… nikt o tym jeszcze nie wie. Pomyślała chwilę: „Trzeba działać”! Chwyciła bezwładne ciało siostry i powlekła je w kierunku pasa wydm, który jak naturalny szaniec osłaniał Czersk od zachodu.

Wiedźmie i niani udało się bowiem wysłać swe dusze na kilka chwil do krainy cieni, gdzie mogły porozmawiać z potężnym duchem czarodziejki Galagei, która zna wszystkie tajemnice obydwu światów. Ku swej wielkiej radości przekonały się, że ducha Ana-Fer wcale nie ma w krainie umarłych.

Kilka słów o autorze

Hanna Szczepanowska

Urodzona w Czersku, w połowie ubiegłego stulecia. Pracowała jako bibliotekarka, nauczycielka, przewodniczka turystyczna, dziennikarka prasy regionalnej, zajęła się tworzeniem uniwersytetów trzeciego wieku na południowym Mazowszu.

Teraz właśnie rozpoczął się nowy etap w jej życiu – napisała swoją pierwszą książkę i ma nadzieję, że będą następne. Pracuje nad tym.

Patroni medialni
kurier-poludniowy-small
Szybki kontakt mailowy

Witamy, postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe.

Not readable? Change text. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij Enter

kocia-350zemsta-350